O naší společnosti
Výběr z fotogalerie

Co je nového


výpis článků, strana:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Boj s kůrovcem

 
04.07.2018 publikoval: Jiří Keclík
Lesy města Písku s.r.o.

Kůrovec se v našich lesích nebývale rozšířil. Veškeré kapacity jsme nasadili na zpracování napadených stromů. Kromě těžby je potřeba ochránit vytěžené dřevo před dalším napadením lýkožroutem a proti vylétnutí jedinců, kteří pod kůrou stromů dokončili vývoj. K ochraně se používá klasický postřik insekticidy, nebo modernější metody - zakrytí skládek insekticidní sítí. Každá taková skládka je opatřena upozorněním.


Pozvánka na valnou hromadu

 
18.05.2018 publikoval: Jiří Keclík

Valná hromada Lesů města Písku s.r.o. se koná ve čtvrtek 7.června 2018 ve 13 hodin. Program a bližší informace naleznete zde.


Živé studánky - hlasování

 
07.05.2018 publikoval: Jiří Keclík

Studánka U Dobré vody. Vyvěrá ze země pod Velkým Mehelníkem, čirá, osvěžující, s parametry kojenecké vody. Místo, které pro mnohé z nás není jen zdrojem pitné vody. Je tu klid a příjemně se zde odpočívá. Také navštěvujete, nebo jste v minulosti navštívili tuto studánku? Podpořte ji v hlasování v celostátním projektu Živé studánky. Vítězná studánka získá desítky tisíc korun na renovaci.

Hlasujte na www.zivestudanky.cz . Hlasování probíhá od začátku května do konce června.


Pyl všude kam se podíváš

 
25.04.2018 publikoval: Jiří Keclík
Lesy města Písku s.r.o.

Nástup velice teplého jara způsobil masivní rozkvět lesních dřevin, které produkují velké množství pylu. Jedná se hlavně o kvetoucí smrky a borovice. Při závanu větru se pyl uvolňuje do ovzduší, kde tvoří šedá oblaka. Z dálky se jeví jako mlha rozprostírající se nad lesními porosty. Byliny, listy stromů i lesní cesty jsou jako posypané sírou. Pomohl by déšť, který by pylová zrnka smyl.

 


Lýkožrout smrkový

 
10.04.2018 publikoval: Jiří Keclík
Lesy města Písku s.r.o.

V nezvykle teplém počasí posledních dnů začal být aktivní škůdce na smrku lýkožrout smrkový - "kůrovec". Na jeho odchyt máme připraveno několik typů zařízení. Některá slouží k monitorování výskytu - lapače, jiná k boji proti tomuto škůdci - lapáky a trojnožky. Tento asi 4 mm velký brouček nám dělá velké starosti. Doufejme, že se s ním dokážeme vypořádat.

Na snímcích pod článkem můžete vidět dospělého lýkožrouta smrkového a odchycené jedince v lapači.


Jarní zalesňování

 
05.04.2018 publikoval: Jiří Keclík
Lesy města Písku s.r.o.

J

strana:   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Nahoru