O naší společnosti
Výběr z fotogalerie

Vánoční stromky

 
20.11.2018 publikoval: Jiří Keclík
Lesy města Písku s.r.o.

Vánoce se kvapem blíží a my pro vás připravíme to, co k nim dnes neodmyslitelně patří - vánoční stromky. Prodávat se budou na známém místě - hájence JARNÍK denně od 6. prosince do 23. prosince v době od 8 do 16 hodin.

Na výběr bude několik druhů stromků, stejně jako v minulých letech. Ceny se nemění, naopak u některých druhů budou nižší! 

Jako novinku nabídneme stříbrný tvarovaný smrk:                                                   


Nový pomocník

 
25.10.2018 publikoval: Jiří Keclík
Lesy města Písku s.r.o.

Za rok nashledanou

 
18.09.2018 publikoval: Jiří Keclík

Po rozplynutí ranní mlhy se na nás usmálo sluníčko a na louce před Lesovnou začalo vítat první návštěvníky na Dni otevřených dveří Lesů města Písku. Všichni, malí i velcí, si mohli v programu vybrat to, co pro ně bylo nejzajímavější, nebo asi jako většina kozrovat po louce a seznámit se se vším, co jsme připravili. Nejvíce zábavy si užily děti. Na naučné stezce plnily různé úkoly a řešily kvízy. Vystřídalo se jich tu téměř 160. 


Den otevřených dveří 2018

 
27.08.2018 publikoval: Jiří Keclík
Lesy města Písku s.r.o.

Dovolujeme si vás pozvat na Den otevřených dveří Lesů města Písku s.r.o. do areálu u Lesovny na Flekačkách. Akce proběhne v sobotu 15.září 2018. Celodenní program začne v 10 hodin a během celého dne si přijdou na své děti i dospělí. Budete si moci prohlédnout lesní techniku, shlédnout ukázky sokolníků a kynologů, vyzkoušet lukostřelbu a mnoho jiných činností. Prezentovat se budou firmy, se kterými spolupracujeme. 


Nastal podzim?

 
20.08.2018 publikoval: Jiří Keclík
Lesy města Písku s.r.o.

Podzim je ještě daleko, ale některé stromy vypadají, jakoby se zahalily do podzimního hávu. Nejedná se však o zbarvení listí v roční době, která nás teprve čeká, ale některé druhy stromů, hlavně buky a lípy, již nedokáží odolávat celodenímu slunečnímu záření.

 


Boj s kůrovcem

 
04.07.2018 publikoval: Jiří Keclík
Lesy města Písku s.r.o.

Kůrovec se v našich lesích nebývale rozšířil. Veškeré kapacity jsme nasadili na zpracování napadených stromů. Kromě těžby je potřeba ochránit vytěžené dřevo před dalším napadením lýkožroutem a proti vylétnutí jedinců, kteří pod kůrou stromů dokončili vývoj. K ochraně se používá klasický postřik insekticidy, nebo modernější metody - zakrytí skládek insekticidní sítí. Každá taková skládka je opatřena upozorněním.


Pozvánka na valnou hromadu

 
18.05.2018 publikoval: Jiří Keclík

Valná hromada Lesů města Písku s.r.o. se koná ve čtvrtek 7.června 2018 ve 13 hodin. Program a bližší informace naleznete zde.


Živé studánky - hlasování

 
07.05.2018 publikoval: Jiří Keclík

Studánka U Dobré vody. Vyvěrá ze země pod Velkým Mehelníkem, čirá, osvěžující, s parametry kojenecké vody. Místo, které pro mnohé z nás není jen zdrojem pitné vody. Je tu klid a příjemně se zde odpočívá. Také navštěvujete, nebo jste v minulosti navštívili tuto studánku? Podpořte ji v hlasování v celostátním projektu Živé studánky. Vítězná studánka získá desítky tisíc korun na renovaci.

Hlasujte na www.zivestudanky.cz . Hlasování probíhá od začátku května do konce června.


Pyl všude kam se podíváš

 
25.04.2018 publikoval: Jiří Keclík
Lesy města Písku s.r.o.

Nástup velice teplého jara způsobil masivní rozkvět lesních dřevin, které produkují velké množství pylu. Jedná se hlavně o kvetoucí smrky a borovice. Při závanu větru se pyl uvolňuje do ovzduší, kde tvoří šedá oblaka. Z dálky se jeví jako mlha rozprostírající se nad lesními porosty. Byliny, listy stromů i lesní cesty jsou jako posypané sírou. Pomohl by déšť, který by pylová zrnka smyl.


Lýkožrout smrkový

 
10.04.2018 publikoval: Jiří Keclík
Lesy města Písku s.r.o.

V nezvykle teplém počasí posledních dnů začal být aktivní škůdce na smrku lýkožrout smrkový - "kůrovec". Na jeho odchyt máme připraveno několik typů zařízení. Některá slouží k monitorování výskytu - lapače, jiná k boji proti tomuto škůdci - lapáky a trojnožky. Tento asi 4 mm velký brouček nám dělá velké starosti. Doufejme, že se s ním dokážeme vypořádat.

Na snímcích pod článkem můžete vidět dospělého lýkožrouta smrkového a odchycené jedince v lapači.


Jarní zalesňování

 
05.04.2018 publikoval: Jiří Keclík
Lesy města Písku s.r.o.

Příchod jara

 
10.03.2018 publikoval: Jiří Keclík
Lesy města Písku s.r.o.

Na jižních svazích Píseckých hor zbývají poslední zbytky sněhu a objevují se první poslové jara. Věřme, že zima je pryč a čekají nás příjemné jarní dny.

 


Prodej vánočních stromků

 
29.11.2017 publikoval: Luděk Kvíčala
Lesy města Písku s.r.o.

Vánoce se blíží a my pro vás opět připravujeme vánoční stromky. Jejich prodej bude jako každý rok na hájence Jarník každý den od

7.12.2017 do 23.12.2017

denně od 8 do 16 hodin

K dostání budou následující druhy vánočních stromků:

smrk ztepilý smrk stříbrný smrk omorika borovice lesní borovice černá jedle bělokorá jedle obrovská jedle kavkazská jedle korejská jedle ojíněná

Obnovené rybníky

 
15.11.2017 publikoval: Jiří Keclík
Lesy města Písku s.r.o.

14.11.2017 byla slavnostně přestřižena páska a "otevřeny" tři nové rybníky, které kdysi plnily funkci zadržování vody v krajině. Tato funkce byla obnovena a navíc by měly sloužit i jako protipovodňová opatření pro obce Údraž a Jehnědno. Hráze i okolí rybníků jsou "surové", ale věříme, že se během příštích let břehy zazelenají a do komplexu Písechkých hor zapadnou.


Nový traktor

 
14.11.2017 publikoval: Jiří Keclík
Lesy města Písku s.r.o.

Náš vozový park se rozrostl o nový traktor značky New Holland. Projekt "Pořízení stroje pro Lesy města Písku s.r.o." byl spolufinancován Evropskou unií z Programu rozvoje venkova 2014 - 2020, opatření Investice do rozvoje lesních oblastí a zlepšování životaschopnosti lesů - technika a technologie pro lesní hospodářství.

     

 


Nedělní vichřice

 
30.10.2017 publikoval: Jiří Keclík
Lesy města Písku s.r.o.

Vichřice,která se během neděle 29.10.2017 přehnala píseckými lesy, napáchala velké škody. Vyvrátila mnoho stromů, některé popadaly do oplocenek, které musíme opravit. Tím škody ještě narostly. Již v neděli odpoledne jsme začali uvolňovat cesty, které byly neprůjezdné kvůli vyvráceným stromům.

V souvislosti s tím žádáme všechny návtěvníky lesů, aby nevstupovali do lesních porostů. Některé stromy nejsou zcela vyvrácené, jsou narušené a hrozí jejich následný pád. Děkujeme!


Sucho a kůrovec

 
18.07.2017 publikoval: Luděk Kvíčala
Lesy města Písku s.r.o.

Nepříznivé klimatické podmínky, sucho a vysoké teploty, jsou největší příčinou rozvoje kůrovce - lýkožrouta smrkového. Napadá smrkové porosty oslabené suchem a ty nejsou schopné se bránit a hynou.

Abychom předešli ještě většímu rozšíření kůrovce, zpracováváme takto napadené stromy, asanujeme je vhodnými insekticidy a v co nejkratším termínu odvážíme z lesa. Do postřiků se přidává barevná kontrastní látka, abychom rozlišili ošetřené a neošetřené kmeny. Proto se můžete v lese setkat s modrými či fialovými stromy.


Den otevřených dveří

 
31.07.2017 publikoval: Luděk Kvíčala

V sobotu 16.9.2017 v okolí Lesovny na Flekačkách proběhne den otevřených dveří Lesů města Písku s.r.o., v jehož rámci se uskuteční i 4.ročník stavby a zapálení milíře. Mimo to jsme pro vás připravili bohatý program pro děti i dospělé viz. přiložený plakát.


Nahoru